Väärt kraam sinu lemmikule

Biofeedback teraapia ajalugu Eestis

Biofeedback teraapia Eestis
Biofeedback teraapiat tehakse Eestis inimestele alates 2018 aastast – varasemalt on terapeut Ülle Toomeoja (kes on Biofeedback teraapia Eestisse tooja) seda teinud Ameerikas 17 aastat. Teraapiat tehakse väga laialdaselt ka tervisehäiretega lastele. Alates maist 2020 alustasime teraapiatega lemmikloomadele.

Kas Biofeedback teraapia on teaduspõhine või tõenduspõhine?

Kliinilised uuringud on näidanud Biofeedback teraapia efektiivsust paljudele terviseprobleemidele. Seoses sellega on ka Kanada ja Ameerika ravikindlustused võtnud Biofeedback teraapia oma teenuste nimekirja.

Kanada ja Ameerika suuremad ravikindlustuse firmad (Blue Cross Blue Shield, AETNA, JOHNS HOPKINS HEALTHCARE, jne) katavad Biofeedback teraapia kulud kliendile. Oleme ravikindlustuse nimekirjast välja võtnud ainult need Biofeedback teraapia alad, mida pakub Bioresonants OÜ (L.I.F.E. Biofeedback teraapia):
– ärevushäired, paanikahood,
– käitumishäired [viha]
– depressioon
– post-traumaatiline stressihäire

– aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH)
– Autismispektri häireid
– düsleksia ja muud kõnearengu häired
– Tourette’i sündroom
– Somatoformsed häired [psühhosomaatilised häired]

Samuti järgnevad alad mis on seotud vaimse tervisega:
– lihaspinged (emotsionaalsetest traumadest, kroonilisest stressist)
– traumad
– peavalu (traumadest), mujal klassifitseerimata ravimitest põhjustatud peavalu, klastri peavalud, migreeni eri vormid, keerulised peavalusündroomid ja muud täpsustatud peavalusündroomid
– unehäired
– söömishäired
– insuldi (taastusteraapia)
– sclerosis multiplex
– tinnitus

BIOFEEDBACK TULEVIK

Uurimused osutavad, et Biofeedback on ka efektiivseks täiendavaks teraapiaks

  • hirmude, foobiate, muretsemise, madala enesehinnangu, suhtlemisprobleemide, sotsiaalfoobiate, käitumisraskuste, ohvri tunde, kurbuse, melanhoolsuse, enesesüüdistamise ja alaväärsuse tunde all kannatavatele inimestele.
  • liikumisraskuse (aitab lõdvestuda), tinnituse, kõrge vererõhu (pingetest ja kroonilisest stressist), trigeminaalse autonoomse tsefalgia (kolmiknärvi valu ) ja kroonilise väsimuse all kannatavatele inimestele;

Uuemad uuringud viitavad, et Biofeedback on heaks toetavaks taastusteraapiaks ka insuldi ja füüsiliste traumade korral.

Samuti oletatakse, et tulevikus saab olema Biofeedback teraapia rehabilitatsiooni teenuseid osutavate keskuste/kliinikute programmides ka alkohoolikute ja narkomaanide taastusravis.

Lisainformatsioon www.lifekeskus.ee