Õnneliku lemmiklooma pood

Tere tulemast
Caramira kodulehele!

Oma pikaajalisele kogemusele tuginedes teame, mis on loomale hea, tervislik ja vajalik. Meie valikus on parima kvaliteedi ja hinna suhtega koeratoit, kassitoit, närilise toit, maiused, toidulisandid, mänguasjad, puhastusvahendid, allapanu ja palju muud. Lisaks pakume salongiteenuseid ning hambakivi eemaldamist.

25 aasta jooksul on lemmikloomatoidu tööstuses muutunud väga palju. Mis on olnud olulised muudatused - mis on uut, mis on muutunud ning mis on tulemas?

 

Peamised muudatused lemmikloomatoidu tööstuses on toimunud lähtuvalt asjaolust, et lemmikloom on muutunud inimesele pereliikmeks – ta tuleb elama meie koju ning ta kaasatakse pereellu. Looma vajadustega arvestatakse väga põhjalikult. Seetõttu on oluliselt muutunud ka tähelepanu pööramine toidule – toidu kvaliteedile, toiteväärtusele, mida toit loomale annab ja muudele teemadele, mida toit reguleerib – näiteks naha ja karva korrashoid, kus koostatakse toitusid, mis tegelevad põletike ärahoidmisega. Siinjuures on väga oluliseks muutunud omega 3 rasvhappe osatähtsus toidus, mis annab tõeliselt häid tulemusi selles valdkonnas. Heaks näiteks on veel toiduga tähelepanu pööramine liigeste korrashoiule, kus toitudesse lisatakse glükosamiini, kondroitiini ja looduslikku rannakarbi puru, mis tugevdavad liigeste vastupidavust.

 

Tänapäeval on meie heaoluühiskonnas väga oluliseks teemaks tõusnud lemmiklooma järgi koristamine ning sellega meie elukeskonna puhtana hoidmine. Loom on pereliige ning paljudel loomaomanikel on oma loomaga sama tihe suhe kui lapsega. Lapse puhul on loomulik, et vanemad tema järgi koristavad.  Seetõttu on sama loomulik, et loomaomanikud oma looma järgi koristavad. Kuna see on suhteliselt ebameeldiv tegevus, siis siinjuures väljaheite koostis ja kvaliteet on oluline – väike kogus ning tihke ja kõva koostis tuleb kasuks, et olluse käsitlemine oleks mugav ja võimalik. Seda kõike aga reguleerib toit – toidus sisalduvad kiudaineid ja tärklis, mis parandavad seedimist ning mis määravad väljaheite konsistentsi ja tahkuse.

 

Tänapäeval on jõutud järeldusele, et erinevatel loomaliikidel ja erinevas suuruses loomadel on erinevad toiteväärtuse vajadused.  Eriti kasside puhul on jõutud viimase 20 aasta jooksul teadmiseni, et kass ei ole väike koer ega ka väike karvane põrsas, kassidel on tegelikult teatud unikaalsed toiteväärtuse vajadused, näiteks tauriini vajadus, mis on tõsiselt esiplaanile tõusnud.    

 

Ja need trended jätkuvad. Tulevikus vaadatakse aina sügavamalt loomadevahelistesse geneetilistesse iseärasustesse ning toidud võivad muutuda vastavalt liigi toiteväärtuse vajadusele.  Juba praegu on näha tõupõhiste toitude küllust. Tulevikus võime tõenäoliselt näha genoomika tüüpi toitumist, mis näitab, et spetsiaalne toiteväärtus spetsiaalsele loomale on kasulik. 

 

Sellel turul on endiselt väga palju võimalusi. Täna ütleme, et me teame toitumisest kõike, aga tegelikult on veel pikk tee minna. See on teadus, mis on ikka veel “imikukingades” – nii toit ise kui ka toidu tootmine. 

 

 

Algallikas: Harrison Pet Products, Garry Harrison, Dr. Aldrich

Tõlge, mugandamine  ning toimetus Duett OÜ, Monika Sulengo