Õnneliku lemmiklooma pood

Tere tulemast
Caramira kodulehele!

Oma pikaajalisele kogemusele tuginedes teame, mis on loomale hea, tervislik ja vajalik. Meie valikus on parima kvaliteedi ja hinna suhtega koeratoit, kassitoit, närilise toit, maiused, toidulisandid, mänguasjad, puhastusvahendid, allapanu ja palju muud. Lisaks pakume salongiteenuseid ning hambakivi eemaldamist.

 

Koerad on omnivoorid ning kassid karnivoorid. Kuidas see mõjutab nende liikide toitevajadust?

 

Dr. Aldrich: Ma arvan, et koer ei ole ainult omnivoor, vaid on väga lähedal karnivoorile. Tegelikult on koeral ja kassil väga silmatorkavad sarnasused. Kass on ekstreemne näide karnivoorist, seetõttu ei saa nad vajalikke aineid köögiviljadest. Me hakkasime karnivooride juures märkama, et nad saavad oma toidu saagist; nad on küttijad ning nende saak muudab toiteväärtuse neile sobivasse vormi. Toon näite – vitamiin A – kassil puuduvad vajalikud ensüümid, et lõhustada beeta-karoteeni, seega me peame neile pakkuma neile aktiivset vormi sellest. Kui nad söövad oma saaki (hiir või rott), siis nad saavad selle maksast. Nende saak (herbivoor) on selle nende jaoks konverteerinud. Samuti tauriin, see on kindel aminohape, mida kassid vajavad. Seda võib leida lihastest, aga seda ei leia taimedest. See tuleneb nende evolutsioonist.  Kassid ei arendanud neid ensüümide süsteeme, et neid muundamisi ise teha, kuna seda on neile alati pakkunud nende saak.

Koer on sellele väga sarnane, kuid neid eristab vaid see, et koer suudab mõnest köögiviljast ise saada vajaliku aine ning seda ise konverteerida. Koerad saavad beeta-karoteeni muuta vitamiin A-ks ning neil ei ole vaja nii palju tauriini ja nad on võimelised endale vajaliku koguse ise tootma.