Õnneliku lemmiklooma pood

Tere tulemast
Caramira kodulehele!

Oma pikaajalisele kogemusele tuginedes teame, mis on loomale hea, tervislik ja vajalik. Meie valikus on parima kvaliteedi ja hinna suhtega koeratoit, kassitoit, närilise toit, maiused, toidulisandid, mänguasjad, puhastusvahendid, allapanu ja palju muud. Lisaks pakume salongiteenuseid ning hambakivi eemaldamist.

 

Loomade ülekaalulisus on täna kasvanud. See on lihtne peegeldus kahejalgsest omanikust – ületoitmine. Või on see tingitud millestki muust? Ainevahetusest?

 

Dr. Aldrich: Lihtne vastus on, et kui me sööme liiga palju ega saa piisavalt treeningut, siis me hakkame kaalus juurde võtma. Portsjonite kontroll on ilmselt kõige suurem ja tähtsam kriteerium kassi või koera keha konditsiooni optimeerimises. Aga on ka teisi tegureid, mis võivad mõjutada. Isegi kui me anname neile sama tüüpi toitu, siis võib olla moodus, kuidas me saame manipuleerida nende keha konditsiooniga ja kaaluga. Näiteks kui meil on probleem portsjonite kontrollimisega ja lemmik tahab alati süüa, kuna talle tundub, et tal on kõht tühi, siis suurema koguse kiudainete või madalama energiakogusega toiduga on võimalik neil rohkem süüa.

 

Kas on olemas kindel aeg lemmiku toitmiseks?

 

Dr. Aldrich: Ma ei soovitaks vabagraafiku alusel toitmist. Põhjus on selles, et enamik meie lemmikutest elab meie kodus ja neil on igav ning seetõttu nad söövad, et peletada igavust. Toidu kättesaadavust peaks piirama ning samuti piirama koguseid.

Umbes 150 aastat on olnud olemas kommerts lemmikloomatoit ja lemmikloomad elamas meie kodudes, seega ülekaalulisus on väga uudne. Kuidas lemmikud enne eksisteerisid ja hakkama said? Seletus on see, et nad olid kogu aeg näljased. Toitu ei olnud kunagi külluslikult. Nende süsteemid on nii kujunenud, et nad söövad kogu aeg, kui toit on saadaval, kuna nad ei ole kindlad, kuna nad uuesti süüa saavad. Praeguses kaasaegses maailmas on toitu külluslikult, see on rikkalik, alati saadaval. Kui me pakume lemmikutele toitu pidevalt, siis nad söövadki pidevalt, sest see on neil veres. Nii on nad arenenud. Seega peame meie aitama toidu saadavust, koguseid ja toiteväärtust kontrollida.