Õnneliku lemmiklooma pood

Tere tulemast
Caramira kodulehele!

Oma pikaajalisele kogemusele tuginedes teame, mis on loomale hea, tervislik ja vajalik. Meie valikus on parima kvaliteedi ja hinna suhtega koeratoit, kassitoit, närilise toit, maiused, toidulisandid, mänguasjad, puhastusvahendid, allapanu ja palju muud. Lisaks pakume salongiteenuseid ning hambakivi eemaldamist.

Hambakivi tekib kergemini nendele koertele/kassidele, kes ei näri palju. Lemmiklooma suuhügieen on sama oluline, kui inimeste oma ning kindlasti tuleb oma lemmiku hambaid ja hingeõhku pidevalt kontrollida. Kui hambakivi on juba tekkinud, siis on seda võimalik eemaldada kahel viisil:

 

1)        Minna loomaarsti juurde, kus arst teeb hambad põhjalikult puhtaks looma narkoosiga uinutades. (Ohutu narkoosi tegemiseks peaks koer või kass olema täiesti terve. Vanematele loomadele narkoosi tegemine on mõnevõrra riskantsem, enne seda võiks teha vereproovi ja kontrollida, kas neerud ja maks töötavad korralikult.)

2)        Külastada Caramira Õnneliku lemmiklooma salongi, kus kasutatake täiesti uudset Emmi Ultrasonic GmbH loodud narkoosita ultraheliga suuhügieeni süsteemi, mis sobib nii noortele ja vanadele kui ka suurtele ja väikestele koertele, samuti kassidele, hobustele jt loomadele.

 

Emmi-Pet 100% Ultrasound Toothbrush on hammaste puhastamise süsteem loomadele, mis on loodud Saksa teadlaste poolt Saksamaal. Emmi-pet kasutab, erinevalt tavalistest hambaharjadest, tipptasemel ultraheli, mis puhastab hambad ilma neid hõõrumata.

Emmi Ultrasonic kuulub EMAG AG Group’i, Mörfelden-Walldorf (Germany), ja keskendub tervise ja ilu heaolule. Alates 1999. aastast on Emmi Ultrasonic GmbH välja töötanud revolutsioonilist ultrahelil töötavat tehnoloogiat suuhügieeniks ja hammaste puhastamiseks. Peale 10 aastat uuringuid ning katsetusi võttis Emmi Ultrasonic 2008. aastal patendi oma tootele. Sellest ajast peale on tehnoloogiat pidevalt edasi arendatud. Emmi Ultrasonic spetsialiseerub arendamisel, tootmisel ja innovatiivsetel ultraheli seadmetel ja tehnoloogiatel üle maailma.

Ultraheli on kasutatud meditsiinis edukalt juba aastakümneid. Emmi-Pet hambaharjas kasutatav ultraheli on täiesti ohutu inimestele ja loomadele, kuna on vaid 0,2 vatti.

 

Kuidas Emmi-Pet toimib?

Uudse Emmi-Pet tehnoloogia abil suunab harjapea ultraheli otse spetsiaalsesse hambapastasse, mis tänu helilainete tegevusele transformeeruvad miljoniteks mikroskoopilisteks mullideks, mis efektiivselt läbistavad väikseimad praod hammaste vahel. Spetsiaalselt loomadele loodud ultraheli hambapasta puhastab hambaid ja igemeid. Ultraheli ulatub sügavale igemetasku sisse, et tappa bakterid. Samas pehmendab see tehnoloogia juba tekkinud hambakivi ning selle saab kiiresti ja valutult hammastelt eemaldada (igemekaelast alates).

 

Vibratsioonivaba ja ilma harjamata

Pehmeid harjaseid on lihtne hoida vastu hambaid/igemeid ning see lubab hambaid puhastada ilma ärrituse, vibratsiooni ja mürata. Kassidele ja koertele ei meeldi harjamine ega elektrilised hambaharjad. Emmi-petiga saab eemaldada kattu ja hambakivi selle tekkimisest alates, samal ajal tappes baktereid sügaval igemetasku sees.

 

Soovitavad veterinaarid

Regulaarne puhastamine on väga tähtis aspekt võitlemaks hammaste probleemidega. See ei ole lemmiku omanikule lihtne ülesanne, kuid täisväärtuslik elu, mille koer saab, on seda väärt. Emmi-pet muudab puhastamise nauditavaks või vähemalt talutavaks nii omanikule kui ka lemmikule. Emmi-pet on liikumis- ja hõõrdumisvaba. Ultraheli (õhu laine-võnked) puhastab ning harjamine ei ole seetõttu vajalik. Ultraheli puhastab efektiivsemalt, kui regulaarne hambahari, kuna ultraheli puhastab ka igemetaskud bakteritest.

 

Miks kasutada Emmi-pet ultraheliga hambaharja?

1.         Kassidele ja koertele sobib ultraheli  

2.         Tapab bakterid ka igemetaskutest

3.         Enamikele koertele ja kassidele meeldib Emmi-peti hambapasta maitse

Soovitatakse kasutada üks kord päevas 14 päeva järjest, et saada lemmiku hambad puhtaks. Seejärel üks kord nädalas. Regulaarselt planeeritud suuhügieeni rutiin on parim viis kaitsta looma suuhügieeni.

 

Äge põletik ja periodontiit

Ägedate probleemide korral tuleks Emmi-peti hoida õrnalt oma lemmiku igemetel ja hammastel umbes 30-60 sekundit või nii kaua, kuni lemmik laseb seda teha. Ultraheli on kiire ja efektiivne. Emmi-peti ultraheli on kahjutu kudedele ja igemetele. Ultraheli pikem kasutusaeg ei ole kahjulik.

 

Halva hingeõhu eemaldamine

Kuna Emmi-pet ultraheli hävitab bakterid isegi kudede seest ja keelelt, siis regulaarne Emmi-peti kasutamine vähendab baktereid ja halba lõhna. Lemmiku hingeõhk paraneb juba 12 tunni möödudes.

 

 

Teaduslik taust: Kuidas ultraheli tapab baktereid.

Teaduslik põhi ultraheli mõjust bakteritele pärineb 1953. aastast, kui Dr. Hartwick (Freie Universitaet in Berlin/Germany) avaldas oma uuringud ultraheli mõjust bakteritele.

1978. aastal suutsid kaks teadlast, Sajas und Gorbatow, tõestada ja dokumenteerida mikroorganismide hävimist peale ultraheli kasutamist.

1992. aastal avaldati uus uurimus Schutt – Abraham ja teiste poolt, mis kinnitasid leide dokumendist „Bakterirakkude ja ensüümide lõhkemine“ ("The rupture of bacteria cells and enzymes"). Ultraheli antibakteriaalne efekt (nagu Emmi-dental Professional, harjapea arendab 96 miljonit võnget minutis) põhineb väga kiirel jadal rõhu suurenemisest ja vähenemisest (õõnsuse printsiip) mikroorganismide rakkudes, mis viib rõhuni organismi membraanides ja sellega kaasneb rakkude hävimine.

 

Ultraheli tehnoloogia areng esindab revolutsioonilist arengut hambahügieenis tervele suuhügieeni valdkonnale. Tavalised hambaharjad, kas manuaalsed või elektrilised, puhastavad vaid pealispinna ja hambapasta jätab hea üldmulje. Tegelikult on paljud hambapastad liiga abrasiivsed ja kisuvad maha hamba emaili, mis ei kasva tagasi. Paljud hambapastad sisaldavad liiga palju abrasiivseid koostisosu, mida saab mõõta RDA-ga (RDA: 70-130 RDA), kuid Emmi-dent Ultrasonic hambapastas on see 0 (RDA - Relative Dentin  Abrasivity). Inimeste fluoriga hambapastasid ei tohi mitte mingil juhul kasutada. Fluor on loomadele mürgine!

Uudse Emmi-dent tehnoloogia abil suunab harjapea ultraheli otse ultraheliga hambapastasse, mis tänu helilainete tegevusele transformeeruvad miljoniteks miksroskoopilisteks mullideks, mis efektiivselt läbistavad väikseimad praod hammaste vahel, implantaadid või breketid, ilma et kasutataks mehaanilist jõudu, hõõrdumist või survet hammastele või igemetele.

 

Hammaste puhastamisel ja suuhügieenil on kolmekordne kasu, kui kasutada Emmi-dental Professionali või Emmi-dent 6 Professionali, mis on mõlemad ultraheliga.

1.         See puhastab õrnalt hamba pinna, hammaste vahelise ala ja igemetaskud ja praod. Peale ultraheliga puhastamist on hambad puhtad ja siledad, kuna hambakatt ja muud saasteained on eemaldatud.

2.         Antibakteriaalne efekt ja ultraheli aitavad eemaldada hambakattu ja hambakivi. Põletiku tekkimise risk väheneb oluliselt.

3.         Ultraheli mitte ainult ei tapa baktereid nii hamba ja igemete seest kui väljast, vaid ka ennetab hambakatu, kaariese ja hambakivi teket.

4.         Ultraheli on efektiivne igemetele. Ultraheli tungib umbes 12 mm sügavusele kudedesse ja eemaldab baktereid ja põletikku hambajuureümbruse ja juure piirkondades.

 

 

Allikad:

https://www.emmi-dent.com/

https://www.emmidentaustralia.com/

https://denti-sani-con-emmipet.emmi-ultrasonic.de/en/ueber-emmi-ultrasonic/historie

Uuringud:

https://emmidentaustralia.com/images/documents/1_Clinically_controlled_trial_of_plaque_reduction.pdf

https://emmidentaustralia.com/images/documents/2_076b-EMAG_Abschlussbericht_Kurzfassung_englisch-rev.pdf