Väärt kraam sinu lemmikule

Tagasiside

L.I.F.E. BIOFEEDBACK TERAAPIA KLIENTIDE TAGASISIDE JA EDULOOD

 

Koer Amigo

Mul on noor segavereline koer, kelle üks vanem on hundikoer. Elan oma majas ja koer jookseb aias lahtiselt.
Probleemiks oli liigne haukumine, mis segas meid ja naabreid. Otsustasin proovida oma koerale LIFE biofeedbacki teraapiat. Peale esimest LIFE biofeedbacki teraapiat küsisid naabrid, kas koer on haigeks jäänud kuna nad olid harjunud, et koer pidevalt haugub. Samuti küsis tütar, kas on võimalik, et koer on vanaks jäänud, sest ta ei saanud aru, miks koer nii rahulik on (ennem oli rohkem impulsiivne). Ma ei öelnud oma pereliikmetele, et ma koeraga teraapias käisin kuna tahtsin näha, kas nemad märkavad koeras muutusi. Ja nad märkasidki!
Samuti jälgisin oma koera ja sain aru tema käitumisest, et ta on arg ja kartlik, sest poeb minu taha peitu jne. Soovisin, et ta oleks julge valvekoer. Otsustasin minna uuesti LIFE biofeedbacki teraapiasse ja seekord tema hirmudega. Peale teraapiat oli jälle näha muutusi. Olin tulemusega rahul.
Aga siis tuli agressiivsus esile. Eriti märkasin seda koerte koolis, kus ta teiste koerte peale muutus agressiivseks (urises ja tahtis algatada kaklusi). Urisemist ja agressiivsuse ilminguid oli ka teiste asjade peale. See mulle ei meeldinud. Otsustasin uuesti minna teraapiasse ja seekord tema agressiivsusega. Peale teraapiat läksin temaga uuesti koertekooli ja teraapia tulemusi oli kohe tunda. Koertekoolis ta ise enam tüli ei algatanud. Samuti jäi rahulikuks kui teised koerad omavahel tülitsesid. Jalutuskäikudel agressiivsuse ilminguid enam ei näinud. See oli minu jaoks suur saavutus. Soovitan teistele koerteomanikele samuti.

(koeraomanik Kaja)

Koer Luther

Võtsin endale koera (rotveiler) turvakodust. Ta oli 5 aastane rahulik ja väga sõbralik. Teda oli hästi õpetatud ja ta sai kiiresti aru, mida soovitakse. Kohe alguses sain aru, et ta kardab inimesi ja hakkab tühise asja pärast hirmust värisema. Samuti kui liikusin kiire sammuga tema poole või tema juuresolekul järsult keerasin ennast, siis ta jooksis nuuksudes minema. Oletan, et endine peremees oli teda peksnud ja väärkohelnud. Samuti oli ta kurvameelne ja apaatne.
Teiseks probleemiks oli öösel nuuksumine. See nuuksumine/nutmine oli peaaegu iga öö. Ta magas minu voodi kõrval ja ma rahustasin teda (paitasin nii kaua kui maha rahunes). Paitasin ja rahustasin teda palju. Mul oli temast kahju.
Koer vajas abi ja otsustasin proovida LIFE biofeedbacki teraapiat. Esimesel teraapial läks kaua aega tema hirmude ja väärkohtlemise teemaga. Peale esimest teraapiat oli enamus hirme läinud (ligikaudu 70%). Hirmust värisemine oli täielikult kadunud. Käisin temaga veel kaks korda teraapias, kus tegeleti tema puhul selliste teemadega nagu emotsionaalsed traumad, šokid, alaväärsustunne, argus, kurbus, melanhoolsus, lein, usaldamatus, madal enesehinnang. Peale kolmandat teraapiat olin tulemustega väga rahul ja kindlasi oli ka rahul koer. Koer hakkas mängima ja isegi kutsus mind mängima. Liputas saba ja võttis vastu rõõmuga kõik külalised. Hirmud olid samuti kõik läinud. Ei nutnud ega nuuksunud enam.
Koer oli tasakaalus ja ma olin tulemusega väga rahul. Soovitan kõikidele, kes võtavad turvakodust endale kodulooma. LIFE biofeedbacki teraapia on minu meelest kõige kiiremate ja efektiivsemate tulemustega teraapia

(koeraomanik Craig, New York)

Kass Bruno

Minu kiisu oli 10 kuune (Maine Coon) . Ta oli väga julge ja uudishimulik ning ei kartnud midagi. Elan tiheda liiklusega peatee ääres. Kui väljas käis mingi pauk või kolin siis kass jooksis kohe uudishimust akna peale vaatama. Juhul kui mul kukkus midagi maha siis ta jooksis kohe vaatama mis juhtus.
Kassi kasukas vajas pesu ja hooldust. Otsustasin ta viia lemmikloomade hooldussalongi kuna neil selleks sobiv šampoon ja palsam ning hea kuivatamise võimalus. Peale hooldust kassi kasukas oli pehme ja saba kohev. Olin igati rahul hooldusega.
Paar päeva pärast hooldussalongi külastust märkasin, et kass on muutunud. Ilmselt kassi ehmatas võõras koht ja minust eemalolek kuna jätsin kassi salongi ja spetsialistid ise toimetasid temaga.
Märkasin, et ta hakkas liigselt ehmatama ning võpatama igasuguste väikeste kolksude peale. Ta jooksis kohe peitu kui kodus kukkus midagi maha või väljas olid suuremad kolinad. Ta ehmatas isegi siis kui ma kohvitassi peale joomist laua peale panin (võpatas ja jooksis kohe voodi alla peitu).
Sain aru, et kassil on tekkinud peale hooldussalongi külastust hirmud.
Olin eelnevalt teadlik LIFE biofeedbacki teraapia tulemustest inimestele ja otsustasin proovida ka oma kassile.
Peale seanssi hakkasin kohe kassi jälgima. Meelega panin kohvitassi kolksuga laua peale ja pillasin maha plastmassist suuremaid karpe. Nägin muutusi. Kass ehmatas, aga see ehmatus oli väike ja enam ta voodi alla peitu ei jooksnud. Samuti kui väljas olid suuremad kolinad siis ta ehmatas kergelt aga voodi alla enam peitu ei läinud. Olen tulemusega rahul.
Tegelikult minu kassile oleks vaja veel ühte LIFE biofeedbacki seanssi, et saada järelejäänud väikese ehmatuse/hirmu ka välja. Senini olen edasi lükanud aga kassi pärast plaanin ka teist seanssi

(kassiomanik Ülle, Tallinn)