TASUTA TRANSPORT al 35€ pakiautomaati, al 65€ kulleriga

Meie terapeut

Meie terapeut - Monika Sulengo

Koera/kassi käitumisnõustaja ja -terapeut

Olen koertega aktiivselt tegelenud alates 14 eluaastast. Alguses vanaema kõrval, hiljem omal käel. Mul on kennel Gemmas Co, olen kasvatanud tiibeti mastifeid 15 aastat ja nüüd on mul lisaks ka väike tiibeti spanjel ja Siberi kass.

Alguses olid lemmikloomateemad mulle hobiks, seejärel tööks ning nüüd olen oma tegevusega laienenud erinevatesse teraapiatesse.

Alates 2009 aastast olen tegelenud lemmikloomatoodete müümisega Eestis. Olen üks Caramira brändi loojatest – Caramira on Eesti lemmikloomakasvatajate poolt loodud kaubamärk, mis turustab lemmikloomatooteid kassidele, koertele, pisinärilistele ja metsa- ning aialindudele. Caramira brändi tooted on kõik väga hea kvaliteedi ja mõistliku hinnaga, mis on välja valitud Eesti lemmikoomakasvatajate poolt pika testimise ja katsetamise käigus. Koerte ja kasside toitumine on olnud minu sügav kirg juba 10 aastat ning olen lemmikloomade toitumist õppinud nii raamatutest kui ka praktikast. Oman selles valdkonnas märkimisväärset kogemust – minu käest on saanud häid toitumisalaseid nõuandeid väga paljud koera-ja kassiomanikud.

2018 aastast olen laiendanud oma tegevust koerte ja kasside alternatiivteraapia valdkonda. Viin läbi koertele ja kassidele narkoosita hambakivi eemaldamise protseduure, mis on väga hinnatud teenus lemmikoomaomanike seas ning sellel on ka kiiresti kasvav nõudlus.

2019 aastal alustasin õpinguid Norra Rahvusvahelises Koertetreenimise koolis (International Dog Training School), kus omandasin koerte käitumisnõustaja-terapeudi oskused. Koerte käitumine on väga uus ja põnev ala, seda enam, et selle järgi kasvab nõudlus iga päevaga. Koerte treenimise meetodeid on juba praegu väga palju muudetud võrreldes 20 aasta taguse ajaga kui kogu treenimine käis koerte allutamise ja suures osas vägivaldsel teel. Tänapäeval treenitakse koeri üldjuhul positiivsete treenimismeetoditega, milleks on maiusega meelitamine ja kiitmine. Siiski on selles valdkonnas veel väga pikk tee käia, kuna kuulekuskoolitused (käsklused – istu, lama, seisa, kõrval jne.) ei ole enamjaolt see meetod, mida inimene silmas peab kui ta koeraga kutsikakooli läheb. Aga kahjuks on kuulekuskoolitused praegu enamasti ainsad, mida koertekoolis õpetatakse.

Hästi käituva ja vaimselt tasakaalus koera kasvatamiseks on vaja väga palju sügavaid teadmisi. Seda õpetabki peremehele ja koerale käitumisnõustaja-terapeut.  

2020 aastal jõudis minuni bioresonantsteraapia ning nähes neid imelisi tulemusi, mida antud teraapiaga on võimalik saavutada inimestel ja lemmikloomadel, saigi Üllega jõutud tõdemuseni, et mina võiksin antud teraapiavormi hakata pakkuma meie lemmikloomadele.

Aitäh, et usaldate mulle teraapiasse oma armasad loomad – loodan südamest ja pühendumusega aidata.