Õnneliku lemmiklooma pood

Tere tulemast
Caramira kodulehele!

Oma pikaajalisele kogemusele tuginedes teame, mis on loomale hea, tervislik ja vajalik. Meie valikus on parima kvaliteedi ja hinna suhtega koeratoit, kassitoit, närilise toit, maiused, toidulisandid, mänguasjad, puhastusvahendid, allapanu ja palju muud. Lisaks pakume salongiteenuseid ning hambakivi eemaldamist.

 

Miks on kassid toidu suhtes valivad ja koerad söövad kõike?

 

Dr. Aldrich: See taandub evolutsioonilisse punkti toiduahelas. Kassid on loomult kütid ja nad valivad toitaineid, mida võib leida nende saagist. Kui me laseksime kassil vabalt valida toidu koostisosad, siis nad eelistaksid toitu, milles on rohkelt metioniini või tauriini ja neid leidub lihaselises lihas. Koer on aga oportunist või ülejääkide sööja. Koerad küll jahivad, kuid nad täiendavad oma dieeti marjade, rohu või muuga, mis ette jääb nagu herbivoorid. Kõik, mis tundub, et on tarbitav, sellega on koer võimeline kohanema, see on osa ellujäämismehhanismist. Kassile on aga ainuomane olla kütt, tal on vaja värsket materjali ja seda on vaja pidevalt.

 

 

Järelikult, kui kassid on toidu suhtes valivad, siis ei ole nad leidnud seda toitainet, mida nad otsivad karnivoorina?

 

Dr. Aldrich: Täpselt. Ja me püüame kaubanduses ja toidutööstuses leida perspektiivi, me proovime toite kohandada, et kassid neid tarbiksid. Kui kassid tunduvad valivad, siis nad otsivad seda toitainet, mida nende praegune toit ei sisalda. See ei tähenda, et toit ise ei sisaldaks piisavalt toitaineid, vaid seda, et me ei ole suutnud tuvastada õiget lõhna või maitset, mis seal sees on, ning seda piisavalt esile tuua. Sellepärast me kasutamegi maitse katteid, sellepärast kassidele meeldibki rohkem märg toit või konserv. Kassid nuusutavad esimesena toitu ja nad peavad seda lõhna tundma. Me arvame, et koerad on nuusutajad, kuna neil on spetsiaalne nina ja võime jälge ajada. Kassid teevad seda sama, nad tunnevad paljusid asju, näiteks kas toit on piisava toiteväärtusega, kas see toetab tema toitevajadust või mitte. See on kaitsemehhanism.

 

 

Uuringud, mida maitsmiskatse ettevõtted teevad, põhinevad sellel, et nad proovivad leida toitaineid, mis on kassile meeldivad?

 

Dr. Aldrich: Osalt küll, nad proovivad leida lahendust, millele kass ütleks, et see on see, mida ma süüa tahaksin, see on hea toit, turvaline ja täisväärtuslik.

 

 

Kas see kehtib kõigi kasside kohta või erineb see maailma eri paigus?

 

Dr. Aldrich: Koduse kassi kohta on see sama. Kui me räägime kõikidest kaslastest, siis on mõned erinevused suurte ja väikeste kasside seas, kuid mehhanism on üpriski sarnane nii kodukassil kui ka teistel kaslastel. Nad jahivad seda, mis on toiteväärtuselt turvaline ja efektiivne. Unikaalne on see osa, et kaslaste seas on palju jäljendamist – kassipoeg sööb seda, mida sööb tema ema ja kassipojad usaldavad seda. Näiteks, kui anda emakassile ainult kala ja aasta aega hiljem anda kassipojale ainult veiseliha, siis ta võib selle ära põlata. Emakassi mõju on tugev. Kindlasti ei ole kahte ühesugust kassi, kõik kassid on unikaalsed, just nagu nende kahejalgsed omanikud.